rezerwacje telefoniczne
+48 607 307 632

O pensjonacie:

Pensjonat Willa Ślązaczka - WisłaKiedy w roku 1962 Wisła otrzymała prawa miejskie, było to już tylko potwierdzenie wysokiej rangi miejscowości, którą miała od wielu lat. „Odkryta” w drugiej połowie XIX wieku przez Bogumiła Hoffa, szybko zyskiwała sławę jako znany kurort. W latach międzywojennych odwiedzali go tacy luminarze polskiej kultury jak Władysław Reymont, Bolesław Prus i Władysław Orkan.

Dla wygody licznych kuracjuszy, przedłużono linię kolei żelaznej z Ustronia do Wisły. Rozbudowano centrum i otaczające je osady. Jedną z tych ,które szczególnie upodobali sobie ówcześni inwestorzy była Dziechcinka. Przy drodze biegnącej w głębokim jarze ,wzdłuż potoku o tej samej nazwie, zbudowano w latach międzywojennych kilkanaście eleganckich willi pełniących funkcje kameralnych pensjonatów. Jednym z nich była WILLA ŚLĄZACZKA.

Po II wojnie światowej willa przeszła we władanie FWP i przemianowana na KASKADA 2, a następnie wróciła do rodziny pierwotnych właścicieli. W 2010 roku zakupili ją dzisiejsi właściciele.

W latach 2012-2014, osiemdziesięcioletni obiekt został przeprojektowany i przebudowany tak by jego standardy spełniały wysokie wymagania XXI wieku ,a atmosfera przypominała cudowne „lata dwudzieste, lata trzydzieste”. Od 2014 willa, która wróciła do nazwy, ŚLĄZACZKA, i znowu służy Państwu, chcącym odpocząć w miłej i kameralnej atmosferze.

Galeria zdjęć